Aktiivmuda puhastusseadmete põhimõte ja sobivus meie keskkonda!

August bioloogilistes reoveepuhastites puhastatakse reovett bioloogiliste meetoditega – mikroorganismide abil.

Aktiivmuda on reoveepuhastite eraldi osas esinevad reoveeosakesed ja mikroorganismid. Need mikroorganismid elavad ka looduskeskkonnas, kuid bioloogilised reoveepuhastid tagavad neile soodsad toitumis- ja paljunemistingimused (õhk ja reovesi). Tänu mikroorganismide kõrgele kontsentratsioonile ja soodsa keskkonna loomisega on reovee lagunemine kiire ja tõhus.

Kogu lagundamine toimib ilma igasuguste kemikaalideta. Puhastamise erinevatel etappidel lagundatakse kõik kahjulikud kemikaalid, nii et vett saab pinnasesse juhtida või mahutites hoida ja taaskasutada näiteks autopesuks, lillepeenarde kastmiseks.

August biopuhastid pakuvad kõrgeimat puhastusastet turul. Aktiivmuda eemaldab mitmesuguste bioloogiliste protsesside kaudu reoveest nitraadid, fosfori (sisaldub näiteks pesupulbris), lämmastiku (rohkesti uriini, väljaheiteid jne) ja muud ained.

Mitte kõik reoveepuhastid ei ole võimelised puhastama reoveest lämmastikku, fosforit jms. aineid, kuna neil puudub denitrifikatsioon, nitrifikatsioon jne. Tänu sellele võivad odavamad reoveepuhastid vajada filtrite või muu varustuse abi, mis tähendab lisakulusid(kulud ei pruugi selguda koheselt). Seetõttu on mugav ja kasulik ehitada reoveepuhastid aktiivmudaga), mis puhastavad reovett ehk muutuvad värvituks ja lõhnatuks veeks, mis ei sisalda keskkonda kahjustavaid aineid.

Küsi hinnapakkumist siit!